MAG FED Paintball
aneb hraní s reálným spodním podáváním 

milsig desert

V posledních letech se stali paintballové značkovače s možností reálného spodního podávání relativně dostupnou záležitostí a tak spousta příznivců Military Paintballu hromadně přechází na tyto zbraně. Existují různé standarty a asi nejpoužívanější je standart vyvinutý firmou MILSIG, který používají i další výrobci MAXTACT (SCARAB ARMS), RAP4, DYE a další. V současnosti je více firem snažící se prosadit s vlastním systémem spodního podávání jako např. KINGMAN se svým Spyderem MR5. Vlastní kategorií jsou pistole s reálnými zásobníky. Pomineme-li né moc podařené značkovače od RAP4, které jsou sice pěkné na pohled, ale zatím mám o nich jen negativní zprávy, jsou tu dva konkurenti a to TiPX od firmy TIPPMANN a TIBERIUS (vyrábí i dlouhé značkovače s vlastním systémem spodního podávání).

MXT-TGR2-MK2-SD 04MAXTACT (SCARAB ARMS) TRG2 MK2

V našem týmu používáme značkovače K-series od firmy MILSIG a TiPX od firmy TIPPMAN. S příchodem nového mechanismu pro K-series přecházíme na pohon stlačeným vzduchem (MK3 Kit nepracuje s CO2).

MILSIG M17MILSIG M17 XDC (Xtreme Duty Carbine)

Požitek ze hry s takto vybavenými značkovači je nepopsatelně silnější a hra se tak blíží daleko více realitě. Omezení kapacity zásobníků, ale i média v malé lahvi do pažby, vede k masivnějšímu nárůstu taktizování a hra je celkově zajímavější.

SPYDER MR5SPYDER MR5

HUA, Gucky.