Vybavení

Paintballový zásobník a jak se o něj starat

Paintballový zásobník- příslušenství nadmíru důležité a přesto opomíjené, alespoň co se údržby týče. Na zásobníku záleží jak rychle budeme střílet, i seberychlejší značkovač je schopen pouze takové kadence, jak rychle mu bude zásobník podávat. A aby podával dostatečně rychle a plynule, zbytečně nevybíjel baterie my se na něj mohli spolehnout, musíme jej i pravidelně udržovat. A jak se to dělá a co je k tomu třeba, vám nyní poví Aleš.

Pořád píšeme a mluvíme o tom, jak se starat o zbraně a na zásobníky, myslím tím elektrické, se nějak pozapomnělo. Při tom se jedná o velmi důležitou věc, která ovlivňuje rychlost a výkon zbraně. Nejede zásobník – nevystřelíš. Pro opravdu rychlý a plynulý chod zásobníku je třeba se o něj dobře starat.
K napsání těchto řádek mě inspirovala moje dnešní údržba všech zásobníků, které mám doma. Když jsem je postupně začal rozdělávat, nacházel jsem v nich, k mému údivu, různé předměty a cizí tělesa.:-). Některé za všechny: mrtvý mravenec, ženské vlasy, kusy plastu apod.

Zásobník je samozřejmě nutno zbavit zbytků barvy ze všech zákoutí, nejlépe jej rozdělat a plasty vypláchnout teplou vodou. Na mastné a lepivé zbytky barvy se velice rád chytá prach a jiné nečistoty, které se po čase uvolní a dostanou se na bolt. To pak způsobuje netěsnost, ne-li devastaci kroužků. Platí to hlavně u zbraní konstruovaných jako DM, ION, Freestyle a podobné systémy. Pokud trénujete s kuličkami REBALL, tak je nejlépe zásobník vyčistit po každém tréninku. Při sbírání kuliček, totiž hrnete prach ze země v hale přímo dovnitř.

Další částí, na kterou je třeba se zaměřit jsou převody. Zvláště u zásobníků, které mají převody spojené řemínkem je třeba kontrolovat zda-li neprokluzuje a není mastný. Ozubená plastová kola je třeba zbavit prachu a znovu namazat. Budete se divit jak to pak pošlape a přestane žrát baterky. Před údržbou mi VLcity dával 13 bps a po se to zvedlo na 15 bps. Kdo maže ten kropí. U EVO II (vajíčko) je třeba zkontrolovat vrtulku, která po cca půl roce hraní měkne a lopatky se začnou ohýbat. Když jsem jednomu známému opravoval HALO B, tak jsem z hrůzou zjistil, že má na vrtulce jen jednu lopatku; tak prosím vás, je toto možné??? Na přijímacím papíru do servisu stálo: nepodává, nepodává. :-)

Na elektronické části, není v podstatě co dělat, snad jen očistit oči, chcete-li tak senzory. Vy co máte zvukové zásobníky se o to nesnažte. Vy jen doufejte, že zásobník podelším čase neohluchne.
Ještě k bateriím. Používejte buď alkalické nebo nabíjecí baterie s dostatečnou kapacitou. Bateria Slaný s tím ani nehne. U nabíjecích baterií, zase počítejte s tím, že rychleji ztrácí kapacitu a tak je třeba je častěji dobíjet. Konec konců od toho jsou dobíjecí, ne?

Tolik o malých, ale důležitých věcech.

zasobnikprurez-.jpgZdroje: http://www.militarygames.cz/paintballovy-zasobnik-a-jak-se-o-nej-starat


Přidat komentář


Foto z akce

 
spinner

Na Fóru

Vyhledávání

Kdo je online

Právě přítomno: 58 hostů a žádný člen