MultiCam - kamuflážní potisk budoucnosti


Kamufláž MULTICAM je výsledkem několikaletého výzkumu firmy CRYE Precision ve spolupráci s výzkumným střediskem americké armády SSC Natick Army Labs na poli univerzálních kamuflážních systémů. Studiem a analýzou kamuflážních schopností zvířat a důkladným rozborem možností stávajících maskovacích potisků se podařilo vyvinout opravdu univerzální kamufláž - MULTICAM
MULTICAM je barevně nadimenzován tak, aby se přejímaním jemných přírodních tónů přizpůsoboval okolním podmínkám, na světle i ve stínu, na hnědém, zeleném, žlutém i šedém podkladu, v normálním světelném spektru i při jeho hranici s infraspektrem (tj. maskuje i při použití přístrojů nočního vidění na principu zesílení zbytkového světla tzv. noktovizorů).

V současné době, ačkoliv není zaveden u žádné oficiální složky amerických ozbrojených sil, je používán známou PMC agenturou BLACKWATER, je velice populární mezi vojenskými nadšenci (v USA získal přezdívku Shooting Range Pattern) a Pentagon s ním počítá do projektu Future Force Warrior, který se nachází ve stádiu vývoje.

Ilustrační foto:


MultiCam01.jpgMultiCam02.jpgMultiCam03.jpgMultiCam04.jpgMultiCam05.jpgMultiCam06.jpg

Odkazy:
Kalhoty
Blůza
Vesta
Tričko

Přidat komentář