Jak funguje Tippmann

Tento článek je určen pro pomoc a porozumění jak Tippmann (semiauto paintballová zbraň) pracuje. Zde je diagram některých hlavních částí této zbraně, tak aby byla zřejmá funkce zbraně. Některé díly se mohou typ od typu lišit, hlavní funkce je však stejná. 

 Diagram částí

 
 
Střelba z paintballové zbraně začíná stisknutím kohoutku. Pri stlačení kohoutku, dojde k jeho pohybu kolem vodící hřídele a jeho zadní žást tlačí zespodu na spoušť. Spoušť drží zadní závěr (rear bolt) na místě. Pri stlačení spouště kohoutkem se zadní závěr uvolní a stlačená pružina ho žene vpřed. Na konci dráhy narazí na přesah jehly ventilu hlavy (valve) a dojde k otevření ventilu. Zadní část závěru je spojena pomocí táhla s předním závěrem (front bolt). Ten při pohybu zadního boltu vpřed posune kuličku do hlavně a uzavře komoru. Při tomto pohybu se uvolní spoušť a pružina ji vrátí na původní místo a he připravena držet zadní závěr opět na místě. Po otevření ventilu dojde ke vnikutí stlačeného média do pracovní komory (power tube), ale jen omezené množstv, protože pružina jehlu opět vrátí na místo a tím se ventil uzavře. Médium proudí pracovní komorou do rozdělovače, zde se část média použije na opětovné natáhnutí zadního závěru a zbytek vyfoukne hlavní a tím vystření kuličku. V rozdělovači je stavitelný sroub, terým se rreguluje poměr mědia mezi spětnorázovým mechanizmem a hlavní. Jakmile je zadní závěr na původním místě uchytí ho spušť a přední část závěru otevře komoru. do té se posune další kulička a zbraň je opět připravena ke stšlbě.
 
Zbraně Tippmann používají dva základní funční systémy. První, který jsme si právě popsali je určen pro karabiny a krátké pušky, zatím co druhý - označovaný PRO, je určen pro mamáhanější zbraně (vyšší kadence, vyšší tlak opod.). 
  
Animace funkce Tippmann Carabine
 
Animace funkce Tippmann PRO
 
 
 

Komentáře  

 
#1 Junior 2008-03-15 21:53
Jen tak dal a budes potřebovat zbrojní pas
Citovat
 
 
#2 Ludin 2008-03-16 21:06
Mám taky MR1 a udělám cokoli, aby vypadala jak tato. Vypadá nádherně. :eek:
Citovat
 
 
#3 Junior 2008-07-11 22:25
Ty sis koupil normalni zbraň nebo paintballku,no ucinek uz bude stejny :D :D :D
Citovat
 

Přidat komentář