NEW SPYDER XTRA ANEB LEGENDA V NOVÉM KABÁTĚ

Spyder je značka bezesporu nejúspěšnějších paintballových značkovačů a některé jeho modely se dnes již staly legendou. Nejinak je tomu i u modelu Xtra, který se vrací již v třetí modifikaci, opět hezčí a modernější.

Tuning: není

Kdo by neznal Spyder, začínal s ním snad každý hráč paintballu ať již sportovního nebo rekreačního a troufám si tvrdit, že Spyder je v tuzemsku stále nejrozšířenějším a nejoblíbenějším značkovačem. Vyrábí se v mnoha modifikacích a s mnoha názvy, ale v podstatě jde o tentýž výrobek, pouze se liší designem těla a použitou pažbičkou, systém je vždy stejný.

Jedním z nejoblíbenějších modelů je Spyder Xtra, kvalitní, bytelný a spolehlivý značkovač který si vydobyl ostruhy hlavně v military paintballu a na komerčních hřištích, kde je značkovače jeho kvalit nanejvýš zapotřebí, neboť zde značkovač prochází největším zatížením a naplno se zde projeví jeho kvality a slabiny. New Xtra je již třetím nositelem tohoto jména, což dokazuje že je opravdu Xtra a vyplatí se jeho modifikace, že je a bude stále žádaný.

New Xtra má nově zpracované tělo moderního a sportovního vzhledu, s kvalitním a draze vypadajícím lakem. Podávání je stále centrální, což je osvědčený systém a není důvod ho měnit, upuštěno bylo od jakýchkoliv lišt pro upevnění optiky, neboť nejpraktičtější a nejefektivnější je stále střelba podle kuličky. Vnitřní díly, tedy konkrétně kladívko, je z kvalitního nerezu, bolt je nově ze samomazného plastu a s novým, velice povedeným způsobem uchycení. Nyní již není kvůli čištění boltu potřeba vyjmout jistící pin a kompletní vnitřní díly, což v terénu znamená většinou katastrofu v podobě ztracené stopgumy nebo trnu tlačné pružiny, ale povytažením natahovacího pinu na horní straně boltu vyjmeme pouze bolt, který po očištění vložíme zpět a tlakem na natahovací pin bolt opět zajistíme. Jedná se o řešení známé např. z Impulse a je největším inovačním přínosem nové Xtry.

Nově byla upravena i pažbička, která je pohodlná, velmi dobře se drží a to i díky novým gumovým střenkám. Spoušť je opět dvouprstá, známá z předchozích modelů, vybavená pojistkou střelby. Přední rukojeť s expanzní komorou je také pogumovaná, s příjemným úchopem a dostatkem místa pro palec a výrazně tak přispívá k pevnému úchopu značkovače a tím k jeho větší stabilitě a následné přesnější střelbě. Jistým zklamáním je hlaveň, předchozí model ji měl o 2" delší, což v této kategorii základních hlavní zvyšovalo přesnost a dolet kuličky. Prvním a jednoznačně doporučeným upgrade by tedy měla být právě kvalitní, 12" - 14" dlouhá hlaveň, nová Xtra si ji jednoznačně zaslouží.

Celkově se jedná o kvalitní značkovač moderního vzhledu s vynikajícím poměrem cena/užitná hodnota. Je určen hráčům, kteří hledají kvalitní a na údržbu nenáročný značkovač pro rekreační hraní a nechtějí zbytečně investovat. Své místo si bezesporu najde i na komerčních hřištích a to i díky "kovové" spodní části, dobré ceně a jednoduché údržbě.

Za zapůjčení Spyderu Xtra děkuji Paintball Shopu Brno

Zdroje: http://www.militarygames.cz/new-spyder-xtra-aneb-legenda-v-novem-kabate

Přidat komentář