SPYDER MR2 - ELECTRIC WARRIOR

Není tomu dlouho, co jsme si zde představili nový Spyder MR-1, chválihodný to počin firmy Kingman. Ovšem kdo zná firemní politiku této firmy ví, že žádný úspěšný model nenechají dlouho osamocený a tak světlo světa spatřil i Spyder MR-2, elektrickou energií nadopovaný mladší bratříček podařené MR-1.

Tuning: není

Military paintball žije, o tom není pochyb. Přece jenom hra v lesním prostředí má své kouzlo, důkazem tohoto tvrzení jsou i AZP Retrobally které pořádáme o prázdninách na lesním military hřišti v Soběšickém saigonu a které velmi vhodně spojují právě military styl se sportovním paintballem. Teď ale zpět k tématu. Abychom měli z military (nebo woodballu, chcete-li) ten pravý požitek, měli bychom mít i vzhledově odpovídající zbraň, to dá rozum. No a jednou z oněch zbraní vhodných pro tento styl je právě i Spyder MR-2.

MR-2 je velmi atraktivního vzhledu, tělo je kompaktní a bez zbytečných "ozdob". Na hřbetě je tělo opatřeno standardní 20 mm širokou lištou pro montáž optiky nebo kolimátoru a navíc i jakousi variantou přepravní rukojeti opatřené pro změnu paintballovými 11 mm drážkami pro montáž paintballového kolimátoru, který je oproti "klasickým" kolimátorům podstatně levnější a tudíž i širokým masám dostupnější:)

Kolínko je boční což samozřejmě být musí, jinak bychom při použití optiky hleděli na centerfeed místo na nepřítele. Zde je jen opravdu škoda že není oboustranně použitelné tak, jak tomu bylo např. u legendární VM 68.

Natahování zbraně je opět "military style" a je totožné s natahováním závěru u zbraní M 4/16 a dává tak hráči pocit reality. MR-2 je vybaven polymerovou rámovou pažbou která je velká, pevná a odnímatelná, nebude-li vám tedy z nějakého důvodu vyhovovat, velmi jednoduše ji můžete odstranit bez jakéhokoliv dalšího vlivu na funkčnost zbraně. Pod pažbou je umístněn (tak jako u všech Spyderů) šroub sloužící pro seřizování úsťové rychlosti.

Pažbička je "spyderovská", celkem pohodlná, ale znám i lepší. Uvnitř je ukryta baterie a "elektronika" kterou uvedeme v život posuvným spínačem na hřbetě pažbičky a která MR-2 dává údajnou kadenci až 22 kul/sec. Tímto spínačem také přepínáme mezi jednotlivými módy. Spoušť je dvouprstá a její krok jde nastavit a to nově bez nutnosti rozebrání zbraně. Bottom line je v přední části krytý praktickou a pohodlnou ručkou která pomáhá zlepšit úchop zbraně a navíc chrání hadici před případným poškozením a kterou chcete-li můžete pro větší efekt nahradit třeba napodobeninou zásobníku AK 47.

Hlaveň je opět standardní spyderovská dlouhá 12", není špatná a je i vcelku přesná, ale přece jenom chceme-li maximální výkon, je potřeba ji vyměnit za lepší.

Při střelbě se MR-2 choval tak, jak se od něj očekávalo, tedy jako Spyder:) Byl relativně přesný, rychlý, hlučný a velmi "friendly" Z asi šesti set vystřílených kuliček DraXxus Blaze Field náhodně vybraných z palety v paintballshopu Brno, dovozce a distributora značky DraXxus a za použití 20 oz CO2 a zásobníku Evo II byly pouze 2 trhy, což přičítám nové nezaběhané a neseřízené zbrani a to se MR-2 opravdu nešetřil a Aleš z teamu Mafia "kropil" co to dalo.

Spyder MR-2 je tedy dle mého názoru podařený značkovač, pěkného vzhledu a dobrého výkonu, v této e verzi i dostatečně rychlý, spolehlivost je dána značkou. Jeho výhodou proti konkurenci je velmi snadná a rychlá rozborka a jednoduchost provedení, vyložené slabiny jsem žádné neobjevil, samozřejmě s přihlédnutím na danou kategorii.

MR-2_007.jpg

MR-2_005.jpg

MR-2_002.jpg


MR-2_001.jpg

Za zapůjčení díky Paintball Shopu Brno

Zdroje: http://www.militarygames.cz/spyder-mr-2-electric-warrior

 

Přidat komentář