SPYDER MR1 - KONEČNĚ JE TADY!

Značkovačů s military designem je jako šafránu a tak není divu, že jsem byl velmi, velmi zvědavý na avizovaný Spyder MR1, který měl právě tento "bojový" vzhled mít. Navíc si Spyder ve své třídě drží prvenství v jednoduchosti a spolehlivosti, jistě tedy uznáte, že mé očekávání bylo velké a oprávněné.

Tuning:  Spyder MR-1 Maverick

Sportovní paintball vítězně táhne světem, o tom není pochyb, ale ne všichni jej preferují, ba právě naopak. Většinu hráčů a to jak u nás tak i ve světě tvoří ti, kdož berou paintball jako příležitostný doplněk ke svým dalším aktivitám anebo jej hrají rekreačním způsobem pro svoji zábavu a potěšení. Velmi početnou skupinu tvoří ovšem i ti, kteří hrají paintball tzv. "military" stylem, tedy po "vojensku". A právě (nejen) pro tuto cílovou skupinu je Spyder MR1 určen.

MR1 se již na první pohled vyznačuje líbivým vzhledem a kompaktním tvarem, má čisté linie bez zbytečných "parádiček". Tělo je ploché a poměrně malé, lehké a dobře zpracované. Opatřeno je standardní širokou lištou pro upevnění optiky nebo kolimátoru, navíc kolínko je umístněno z boku a tak je možno případnou optiku bez problémů využít, nic ji nestojí v cestě, ale... Za oním "ale" se skrývá jiný problém a tím je jinak vynikající a přínosná pažba. Jelikož je tato v ose hlavně, není díky ní možno mířit přes optiku, neboť ji nepřitiskneme k líci které je kryto tuhou a odstávající ochranou maskou. Bude tedy nutno investovat a dokoupit vysokou montáž na optiku, což nám tento problém částečně vyřeší, ale ne úplně. Dalším zbytečným problémem je natahování značkovače, které je vrchní, a proto tak zabírá místo pro onu montážní lištu, která by tak mohla být delší a tím i praktičtější.

Tím ale výčet negativ končí a nyní již jen pozitiva. Tím prvním je velmi dobře tvarovaná pažbička, která dobře padne do dlaně a zvyšuje tak komfort a přesnost střelby. Opatřena je plastovými střenkami s příjemným povrchem a "spyderovskou" dvouprstou spouští, samozřejmostí je zde bezpečnostní pojistka proti nechtěnému výstřelu.

Drop forward je bytelný a je jen škoda, že není opatřen on/off vypínačem, ale to opravdu není na závadu a koneckonců v této cenové kategorii ani běžné.

Přední rukojeť je imitací zásobníku na náboje a dobře vypadá, výrazně tak přispívá k onomu military vzhledu značkovače.

Hlaveň je dlouhá 12", made in "spyder", není tedy špatná a svoji práci odvede dobře, ale přece jenom si myslím, že MR1 si zaslouží lepší a osobně bych hlaveň bral jako upgrade č. 1.

Celkově se tedy jedná o kvalitní značkovač s atraktivním vzhledem a jednoduchou obsluhou a údržbou, který žádnému military hráči ostudu rozhodně neudělá. Netoužíte li tedy po značkovači vybaveném elektronikou a preferujete li jednoduché, spolehlivé a dobře vypadající značkovače, bude pro vás MR1 zřejmě tím pravým ořechovým:)

MR-1_001

MR-1_002

MR-1_003

MR-1_004

Za zapůjčení díky Paintball Shopu Brno

Zdroje: http://www.militarygames.cz/spyder-mr1-konecne-je-tady

Přidat komentář