Sheridan PGP

Klasická paintballová opakovací pistole PGP od americké firmy Sheridan. Jde o zbraně které stály na počátku paintballu nejen v ČR, ale i obecně - první modely se objevily v roce 1983 a prakticky identické zbraně stále spolehlivě slouží.

PGP má zásobník na deset kuliček (volně ložených v horní trubce nad hlavní) a hnací plyn si bere z jednorázových 12 gramových sifonových bombiček které stačí na 25-40 ran. Nabíjení se provádí pohybem předpažbím (klik-klak jako u policejní brokovnice) a u poloprázdného zásobníku je při něm nutné ještě naklonit ústí zbraně cca. 45° vzhůru aby se kuličky přesypaly nad nábojovou komoru.

Mezi sériovým a dobře odladěným PGP jsou velké rozdíly. Zatímco první je hezká hračka se kterou si užijete kupu zábavy, druhé je vražedný nástroj. Obecně neexistuje nic co by při srovnatelné velikosti střílelo tak dobře a hlavní nevýhody vyplývají opět především z velikosti: krátká záměrná, omezená kapacita munice, značná hlučnost. Nepříjemné je i poměrně časově náročné čištění.

Tuning: není

Zdroje: http://www.pgp.mysteria.cz/zbrane.htm

Přidat komentář