K4 - PAINTBALLOVÝ ZNAČKOVAČ S PODÁVÁNÍM ZESPODU

Vzpomínám na své první setkání s paintballovým značkovačem, vše tam bylo v pořádku, jenom se mi moc nepozdávala ta divná nádoba nasazená svrchu na zbraň. Myslím, že stejný pocit má většina nových hráčů military a rekreačního paintballu, čehož si jsou samozřejmě vědomi i výrobci paintballových značkovačů. Před léty zde již první pokus jménem TS 1 byl, jednalo se o vcelku povedený značkovač military vzhledu s řetízkovým podavačem, s kapacitou 20 kuliček umístněných v napodobenině zásobníku z M4 a dalšími 40-ti kuličkami v předpažbí. TS1 bohužel zmizel v propadlišti paintballových dějin a po létech tu máme další model se zásobníkem ze spodu. Jaký je a co nám nabízí, nám nyní poví Aleš.

Tuning: není
Jednoduchý název K-4 označuje další z military zbraní pro paintball, které se dostaly na CZ trh. Tentokrát to vypadá, že byl splněn sen a očekávání většiny příznivců military. Za relativně malý peníz dostanete megaskládačku se spoustou dílů a příslušenství, takže bude uspokojena i naše mužská potřeba se v něčem pořád vrtat a něco vylepšovat.
V podstatě se jedná o okopírovaný Tippmann A5 doplněný o taktické doplňky jako jsou RIS lišty, rukojeť, mířidla M16, zásobník podávající ze spodu, zásobník podávající klasicky shora, nastavitelnou ramenní opěrku, kompenzátor zdvihu a odnímatelný bottom line. Asi nejvíce bude všechny zajímat ten zásobník podávající kuličky zespod. Ti, kdo se v paintballu pohybují už delší dobu, myslím tím 8 a více let, si jistě vzpomenou na TS-1, která s tímto systémem přišla jako první, ale bohužel neúspěšně, kvůli jeho velké poruchovosti. Tento systém je jednodušší a tím i méně náchylný k poruchám. Kapacita zásobníku u K-4 je 18 kuliček a fajnšmekři si můžou dát ještě jednu přímo do komory. Je to v podstatě tzv. točák, který se používá už dlouho u airsoftových zbraní. Stačí si bočním kolečkem natáhnout pružinu, která pak tlačí na kuličky a ty se posunují směrem do komory. Tento systém samozřejmě vyžaduje pečlivý výběr kvalitního střeliva, které není šišaté a ani příliš křehké. Testoval jsem to s kuličkami Draxxus Inferno a Draxxus Midnight. Vše fungovalo bez problémů. K-4 samozřejmě nedosahuje vysoké kadence díky delší mechanické spoušti, ale alespoň nedochází k tomu, že zbraň je rychlejší než spodní podavač. Pokud uživateli nestačí kapacita a rychlost spodního podavače, stačí namontovat přiložený klasický zásobník s horním podáváním a jede se dál. Jako ucpávka spodního podávání slouží imitace zásobníku M16.
Hlaveň má délku 17´´ a jedná se o univerzál pro všechny typy kulí. Přesnost je, no slušně řečeno, standardní. RIS lišty umožňují montáž spousty taktických doplňků jako laser, svítilna, kolimátor apod. K-4 je vybavena bočním natahováním na pravé straně.
Demontáž a údržba je podobná jako u Tippmannu, takže složitější a časově náročnější. Čas ukáže, zda bude K-4 tak spolehlivá jako Tippmann. Většina dílů a těsnění je kompatibilní, takže servis nebude problém.
Reakce všech zákazníků a hráčů, kteří se s K-4 setkali jsou velmi pozitivní a určitě se stane oblíbenou zbraní. V podstatě je to protiváha Tacamu AK-47, jako tenkrát ve Vietnamu.
k4_001.jpg
k4_002.jpg
k4_004.jpg
k4_005.jpg
k4_009.jpg


Zdroje: http://www.militarygames.cz/k4-paintballovy-znackovac-s-podavanim-zespodu

Přidat komentář