K - series 08 lite

Tak jsem se rozhodl něco napsat o zbrani, kterou momentálně požívám. K08 je paintballová zbraň na principu A5 s možností dvojího nabíjení (realistický zásobník jako u klasické střelné zbraně nebo z boku jako u běžné paintballové zbraně). Zásobník je na 18 kuliček ráže .68. V balení je také kolínko na klasický paintballový zásobník. V základní verzi dostanete značkovač velmi podobný základu Tippmanna A5. Dále přední ručku a sklopná miřidla osazená na horní RIS liště. V základu je 11" hlaveň celkem dobré kvality. V této základní verzi není možnost spodního podávání ani možnost vedení hnacího média z pažby bez dokoupení upgradů.
K-series Lite, tak jak ji dostanete k-series-lite.jpg

Koupil jsem sice verzi Lite, ale v základní konfiguraci jsem s ní byl jen na jednom výcviku. Co nejdřív jsem si pořídil upgrade na spodní podávání a upgrade na vedení plynu z pažby. Následně jsem si pořídil hlaveň All American 16" a na ni předpažbí ve stylu M4. Dále ucho a na něj rail s kolimátorem. Poslední věcí byla láhev 5oz místo pažby. Tím jsem s úpravami skončil a zbraň se stala velice kompaktní (nikde nečumí baňatý zásobník). Další nespornou výhodou je schopnost snadné modifikace. Jelikož zbraň je osazena horní RIS lištou a další je na předpažbí, je možno použít velké množství doplňků. Pro hraní v budovách (CQB) jsem si pořídil předpažbí ve stylu MP5 původně určené na Tippmann X7 a snadno jsem ho přizpůsobil. Výsledek je vidět na jedné z fotek.

Moje upravená verze se spodním podáváním a s 5oz lahví místo pažby K08_08s.jpg

Hraju s ní už od dubna a zatím jsem měl problém jen jednou a to bylo zapříčiněno klimatickými podminkami, konkrétně zimou a CO2. Jinak naprostá spokojenost, spodní podávání je super, jediná nevýhoda je při hře proti 200kovým zásobníkům, ale to mi bylo jasné dopředu. Ale pocit ze hry je úplně někde jinde. Když po úspěšné obraně kouknete okolo sebe a vidíte rozházené zásobníky, odhozenou helmu a zbytky od granátů, ten pocit je k nezaplacení. Zbraň je sice težší, což je daň za robustní tělo a láhev CO2 přímo na zbrani, ale na druhou stranu 3,2 kg je i váha reálné zbraně.

Teď několik záporů. Vedení média hadicí na boku zbraně není vyřešeno úplně ideálně, ale když se nesahá na část, která je našroubovaná přímo do powertube a hadice se rozebírá se jen závlačkou, problém se eliminuje. Další a asi podstatný problém jsou zásobníky. Rády se totiž zasekávají v té nejnevhodnější chvíli. Jsou náchylné na nečistoty a těch je při military hře požehnaně. Rada je jednoduchá, musí se věnovat čas poctivému čištění po každé hře. Tím však veškerá negativa končí a požitek ze hry s touto zbraní je mnohonásobně převyšuje.


Zde je pár modifikací této zbraně:

K08_03s.jpg
K08_05s.jpg
K08_06s.jpg

Přidat komentář