Jak upravit Milsig K-series 08

Jak si mnozí z vás již všimli, tak tato zbraň nepatří k nejspolehlivějším. Je to zapříčiněno nedoladěním některých dílů a nevhodným materiálům ze kterých jsou vyrobeny. 
Nejčastější závady:
 1. syčení přes boční vedení či přes jehlu
 2. rozlomení závěru
 3. rozlomení natahovací páky
 4. rozbitý nárazník kladívka
 5. nesprávné natažení závěru (kulometění)
 6. zasekávání zásobníků
 7. nižší dostřel
 8. časté opotřebení těsnění
Toto jsou hlavní problémy a nyní následuje popis důvodu a návrh na úpravu.
1. syčení přes boční vedení či přes jehlu
Důvody:
 • vniknutí nečistot do PowerTuby, tím dojde k znehodnocení buď jehly v lepším případě nebo válce ventilu - oprava: vyměnit poškozené díly
 • vniknutí tekutého CO2 do PowerTuby, tím dojde ke zduření některých těsnění, zejména na válci ventilu - oprava: výměna těsnění
 • skoro nebo úplně strhnutý závit na PowerTubě pro boční vedení média z pažby - oprava: výměna PowerTuby
 • povolený šroub který drží na PowerTubě ASA na přívod média z BottomLine (mezi lučíkem spouště a šachtou zásobníku) - oprava: vyšroubovat tento šroub, očistit ho a přidat teflonovou pásku a zašroubovat zpět, pořádně utáhnout, ale s citem, hrozí nebezpečí strhnutí závitu v PowerTubě
 • vadné těsnění na zátce PowerTuby, tam kde dosedá pružina jehly - oprava: vyšroubovat, vyměnit těsnění, použít teflonovou pásku a vrátit zpět, Prvně utáhnout.
Proti vniknutí nečistot zo zbraně není prakticky jiné ochrany než si na to dávat pozor. Jde hlavně o nečistoty, ktré se dostanou až do PowerTuby. To se stává nejčastěji při nasazování CO2 tlakové láhve. Takže si na to dejte pozor a neměli by jste mít problém.
Proti vniknutí tekutého CO2 je vhodné používat buď láhev s antisifonem, kroucenou hadici nebo přejít na vzduchový systém. Při používání láhve na zbrani pod pažbičkou s bottomLinem nastává problém jen když střílíte hodně dolů nebo když zbraň otočíte vzhůru nohama.
Strhnutý závit na PowerTubě jsem viděl jen jednou, příčinou je náraz do zbraně v místě výstupu pro boční vedení. Vývod totiž drží jen na jeden a půl závitu a lehce ze vylomí. Zlepšení pevnosti lze dosáhnout zalepením Loctitem nebo jiným lepidlem na kov.
Povolování šroubů pro ASA nebo zátky ventilu, jsem také skoro nepozoroval. Řešení s teflonovou páskou se ukázalo jako velmi vhodné. Po jedné opravě nenastaly žádné další problémy. Jen se vyvarujte častého šroubování BottomLine náustku na hadici či jiných věcí přímo do ASA na PowerTubě. 
(ASA - závit do kterého se šroubuje CO2 láhev nebo jiné spůsoby přívodu média. PowerTuba - Válec uvnitř zbraně ve kterém je dávkovací ventil. BottomLine - hadička z ASA na PowerTubě  k ASA na spodku pažbičky.) 
2. rozlomení závěru

3. rozlomení natahovací páky

4. rozbitý nárazník kladívka

Tyto body mají stejnou příčinu, nekvalitní nárazník kladívka. Ten je originál vyroben z plastového kroužku a z gumičky podobné těsnění. Gumička se časem vymačká a kroužek se pak rozlomí. To má za následek delší chod kladívka - prostě se najednou může dostat dál od PowerTuby - to způsobuje pnutí na natahovací páce, která spojuje závěr s kladívkem. Závěr naráží na PowerTubu, ale kladívko již doraz nemá a tak buď povolí závěr a praskne nevo povolí páka, která také praskne. Dalším následkem jsou zbytky nárazníku v mechanismu zbraně, které se mohou při výstřelu dostat i do PowerTuby a zpusobit tak nenapravitelné škody. 
Řešením je výměna plastového kroužku za kvalitnější od Tippmanna a výměna původní bíle gumičky za pevnější černou. Nebo si nechat poslat z Pražského Paintballshopu gumový nárazník z jednoho kusu gumy. 
5. nesprávné natažení závěru (kulometění)
Tento problém je způsoben vychozením pouzdra čepu, na kterém se pohybuje přerušovač spouště. chyba je v materiálu pažbičky - plast. Řešením je vložit do každé půlky pažbičky 2mm plech a udělat do něj odpovídající otvory na všechny čepy a na pojistku. Pak vyrobit z kulatiny 3mm v průměru nové delší čepy. Tím se zpevní uložení čepů.
Dalším důvodem může být nevhodná kroucená hadice viz. níže.
6. zasekávání zásobníků
Zásobníky jsou případ sám pro sebe. Je důležité se o ně dobře starat a pokud možno po každé akci vyčistit a promazat. 
Zasekávání nejčastěji způsobují nečistoty v zásobníku nebo v jeho hrdle. To může i zreznout a tak je dobré jej ošetřovat olejem a pravidelně čistit.
Další možnou příčinou je vyskočení vodícího lanka ze zářezu. To se dá spravit vložením plastového nebo lépe silonového kolečka, s dírkou uprostřed na lanko, za naviják lanka, těsně před tlačnou pružinu. Tím se docílí pevnějšího vymezení lanka, které se již nemůže dostat ze svého zářezu v těle zásobníku. 
7. nižší dostřel
To je způsobeno buď nevhodnou kroucenou hadicí (pokud ji používáte) k připojení CO2 láhve. Hadice určené pro Spydery zejména od Kingmannu mají menší průřez a tím i menší průtok média. To pak způsobuje nižší dostřel a kulometění zbraně. Řešení je vyměnit hadici za kvalitní.
Druhým důvodem může být válec ventilu. Originální kus má menší propustnost média a tak je vhodné ho vyměnit za novější typ.
8. časté opotřebení těsnění
To je zpravidla způsobeno vniknutím tekutého CO2 do mechanizmu zbraně. Řešení je láhev s antisifonem, kroucená hadice nebo vzduchový systém.

Komentáře  

 
#1 Gucky 2010-03-10 10:58
Po MR-1 zatím spokojenost, už jsem myslel, že si snad nezahraju normalně.
Citovat
 
 
#2 Dočki 2010-03-10 16:00
jo já s káčkem taky spokojenost, ted ještě čekám jak dopadne ta hlaven marksman. :eek:
Ta krátká verze je pěkně vymazlená :-) asi závist :D
Citovat
 

Přidat komentář