Mise I: První krev

 

 

Situace:

Píše se rok 2025. Vlády se v posledních letech střídaly jedna za druhou a některé nebyly u moci déle než několik týdnů. Sociální systém je vyčerpán, už není z čeho brát. Jisté skupiny již vše vysály a lidé, kteří by chtěli pracovat, nemůžou. Stát nemá kde brát na sociální dávky a lidé se bouří. Bandy parazitů řádí v ulicích a slušným lidem nemá kdo pomoci. Vznikají gangy, teritoria. Systém se však urputně brání. Vláda je již téměř otevřenou mafií, pro kterou se neštítí nadále pracovat jak armáda, tak policie.
Za dobu nepokojů a střídajících se vlád vzniklo mnoho skupin čtvrtého odboje, které zastřešilo v poslední době tzv. hnutí Odporu. To svádí otevřené boje se systémem…

 

Operace I.- Vlak

Pro armádu jedou zásoby munice a dalšího vybavení speciálně vyslaným vlakem. Odpor se o všem dozvídá a vyšle jednotku, která hodlá vyhodit vlak do povětří. Armáda se o plánovaném podminování kolejí dozvídá a vysílá svoji speciální jednotku Delta, aby sabotéry eliminovala.


Realizace:

Armáda i povstalci vyráží z předem určených míst, na předem určené místo podminování. Úkolem povstalců je podminovat místo a vyhodit projíždějící vlak v 11:00 do povětří ( nástraha vybuchuje těsně po projetí vlaku, z bezpečnostních důvodů ).
Úkolem armády je samozřejmě tomuto zabránit.

Nástraha se umisťuje pod kolej a je odpálena v 11:00 jakmile projede první vlak v tomto čase, nebo po jedenácté hodině (nesmí bouchnout před jedenáctou. První vlak ze směru od Brna, v jedenáct nebo po jedenácté je určen k likvidaci). Odpaluje se po projetí vlaku z bezpečnostních důvodů.

 

Operace II.- Potok

Armáda chce potrestat místní obyvatele za podporu povstalců a tak se rozhodne otrávit potok. Otráví ho tím způsobem, že na předem určeném místě odpálí tři barevné dýmovnice. Každou v rozmezí 10 min.

 

Realizace:

Armáda si najde místo u vodního zdroje (bude předem určen) a na jednom místě odpálí tři barevné dýmovnice. Každou v intervalu deseti minut. Odpálí jednu, počká deset minut, druhou, počká dalších deset minut a třetí. Odpálí je tak, aby dým šel volně do ovzduší, aby byl vidět. Povstalci musí tomuto zabránit. Stěžejní je třetí dýmovnice. Pokud je odpálena, vodní zdroj je otráven, Armáda vítězí. V opačném případě vítězí Odpor.

 

Operace III.- Evakuace

Jednotka Odporu musí ihned opustit operační prostor, neboť Armáda posílá posily a hodlá Odpor zlikvidovat.

 

Realizace:

Odpor ustupuje na své původní výchozí místo (tam odkud ráno nastupovali do první mise), kde proběhne evakuace. Armáda musí evakuaci zabránit zničením jednotky nebo obsazením bodu (časový limit pro držení bodu se určí na místě, po druhé operaci).

 

Pravidla:
 

  • Zranění- Jeden zásah nebo jedna dávka do jedné končetiny, může ošetřit medik. Zásah do více končetin nebo kamkoli jinam, smrt. Zranění se ošetřuje po novu, injekční stříkačkou. Na zasažené místo se simuluje stříknutí. Po tom, ošetřený čeká na místě 5min, nic nedělá, a pak se teprve zapojuje zpět do akce. Injekční stříkačka musí být zabalená buď v původním obalu, nebo v nějakém uzavíratelném sáčku. Jen z takovéto stříkačky lze ošetřovat. Recyklují se po každé operaci. Je jich omezený počet. 

  • Hraje se na granáty. Poloměr výbuchu dle MP pravidel, tedy 2,5m. 

  • Na helmu se Nehraje!!! 

  • Munice neomezena.  

  • Recyklace po každé operaci. Na operaci jeden život.  

  • Odposlech zakázán. 

  • V této misi zákaz pyrotechniky, kromě „výbušniny“ na vlak a dýmovnic na „otrávení“ vodního zdroje.