Codename CAL [Combat Area Locator]

 

Aplikace pro trackování (online zobrazování polohy na mapě) jednotek pro týmové sportovní aktivity založená na api Google Maps. Tato aplikace umožňuje sledování spoluhráčů a jimi definovaných bodů na mapě. Aktuálnost dat o pozici různých jednotek (hráčů) lze zajistit různými způsoby. Výchozí metodou je přenos dat přes server, který pak tyto data poskytuje ostatním jednotkám. Pokud není dostupné datové připojení, lze použít metodu posílání dat přímo pomocí sms. Pokud vám nevyhovuje ani tato metoda, dají se data poslat pomocí vysílačky (PMR, CB, SDR ...). Jelikož je na těchto pásmech zakázán přenos dat, používá aplikace DTMF (Dual-tone multi-frequency signaling). Aplikace po svém zapnutí spustí službu běžící na pozadí, která odesílá a přijímá data o poloze jednotek ze serveru.

Základem správné funkce aplikace je provozovat ji na zařízení podporující GPS a mít nastaveno jedinečné ID, adresu serveru a heslo. Na našem serveru je spuštěna služba umožňující využívat aplikaci bezplatně, jediným omezením je sdílení jednoho seznamu jednotek se všemi ostatními uživateli free verze této aplikace.

 

Hlavní funkce:

 • Trackování pozice jednotek
 • Měření vzdáleností na mapě
 • Možnost zobrazení všech druhů Google Map
 • Zobrazení seznamu jednotek spolu se základními informacemi
 • Různé druhy jednotek (vlastní, přátelské, neznámé a nepřátelské)
 • Otáčení mapy dle kompasu či GPS
 • Nastavení průhlednosti mapových podkladů
 • Možnost ukládání mapových podkladů na SD kartu
 • Zobrazení mřížky souřadnicového systému (automatická velikost rastru dle přiblížení mapy - 10m, 100m, 1km, 10km ...)
 • Informování o aktivitě a činnosti aplikace formou vibrací
 • Zašednutí neaktuálních jednotek
 • Možnost nastavení magnetické deklinace
 • Funkce automatického rozpoznání pohybu / statické pozice pro zapínání a vypínání GPS modulu - úspora baterie
 • Funkce automatického vypínání a zapínání GPS modulu v uživatelem definovaných intervalech

 

cal review 01 cal review 02 cal review 03 cal review 04

 

Tato aplikace vznikla za účelem zefektivnit pohyb našeho týmu při hraní paintballových her, zaměřených především na military styl, který se nejčastěji odehrává ve volné přírodě. Pomocí této aplikace má každý člen týmu přehled o svých spoluhráčích, o důležitých bodech v prostoru a také o pohybu a pozici nepřítele. Tato aplikace dělá vlastně to stejné, co je vidět prakticky u každé akční hry, kde je v některém z rohů miniaturní mapa se znázorněním pozic přátelských i nepřátelských jednotek. Pomocí kompasu či GPS, lze docílit i reálného otáčení map dle skutečnosti a tak se dá lehce určit směr útoku, či vzdálenost a směr k základně. Díky zobrazením mřížky souřadnicového systému zle rychle odhadnout vzdálenosti na mapě i přibližný azimut. Možnost nastavení průhlednosti mapových podkladů uvítáte především za šera nebo v noci, kdy se potlačením podkladů zvýrazní jednotky a tlačítka pro ovládání aplikace a telefon pak tolik nezáří do tmy. Pomocí funkce ve které se porovnává posledních x poloh získaných z GPS modulu, lze omezit použití GPS pouze na dobu kdy je uživatel v pohybu. Výsledkem je prodloužení doby provozu na baterii. 

Dostupný je i rychlý přehled jednotek s náhledem na mapu s jejich pozicemi přes webové rozhraní na adrese http://cal.delta-team.cz

 

DT logo 32 Download

 

Dostupná je zatím jen verze pro Android, na verzích pro další operační systémy "chytrých" telefonů se pracuje. Další informace zde budou průběžně doplňovány.

 

Gucky.