Komentář k proběhlé akci Čečna 1994 - 2012


 

Za organizátory:
Hru jsme začaly realizovat již v listopadu minulého roku. Najít prostor, zkontaktovat majitele a další příslušné osoby, vyjednávní a nejedna návštěva prostoru (organizátoři bydlí cca 100km mimo). To vše zabralo spoustu čas a úsilí. Hru jsme záměrně směřovaly na konec května, protože jsme chtěly, aby si účastníci mohli tento nádherný prostor vychutnat se vším všudy- s krásnou rozkvetlou neporušenou přírodou.

Téma hry bylo zvoleno pro mé maličké rusofilství a také, aby byl zbrusu nový, zajímavý námět. Vietnamů je stále dost, tak proč nezkusit něco nového. Nechtěly jsme bodovanou hru, chtěly jsme něco, co se nejvíce podobá reálnému konfliktu. Čili dobývání a prolamování hranic. Protože nás také v prostoru uchvátily kromě jiného krásné silnice o použití techniky se nemuselo dlouho debatovat a bylo to do plánu zakomponováno.

Noví polní velitelé byly také od začátku záměrnem. Nejznámější velitelé, kteří velí na všech velkých akcích jsou sice asi ti nejlepší, které může naše scéna nabídnout, ale určitě si také rádi zahrají, takže jsme je s nabídkou velení ani neoslovily. A nejen pro to, aby si také zahráli, ale aby hra byla nová nejen v konceptu, ale i ve velení. Nakonec se toho tedy dobrovolně ujal za Čečence statečný Pinqinqo a za Rusy zkušený hráč Camel.

Účast jsme nechaly otevřenou, protože tohle byla prostě hra pro všechny, kteří mají rádi MP.

Spád hry:
Hra měla dobrý spád. Přiznám se, že když jsme zaznamenaly v 9:45 prolomenou hranici, byli jsme v úžasu. Rusové se nebáli, Čečenci možná zbytečně opouštěli palposty. Camel to kočíroval skvěle. Vyzdvižení si určitě zaslouží ruský průzkum, který byl více než kvalitní. Přece jenom složení z bývalých členů a bláznů z DG, hardcore hráčů ze skupiny Rangers (Delta tým, Valkýra tým) a Slovenských Vlků o něčem. napovídá.
Čečenci měli naopak ke své slabé početnosti dobře pokrytý prostor. Rohy celé linie po pádu hranice byli zajištěny a lidi nechodili na vlastní pěst do uměle vyvolaných bitek. Pinqinqo to rozdělil dobře.

Hodnocení:
Měly jsme obavy úplně ze všeho. Ať to byla ukázněnost, spád hry nebo požár lesa. Nakonec se podle nás událo vše v tom lepším světle a něco v nejlepším.
Oheń byl zakázán a až na jednu drobnost, kdy se vše vysvětlilo to lidé respektovali.
Velkým nešvarem na takovýchto akcích je, že si každý testuje zbraň kde je mu libo a nezajímá ho, že ohrožuje kamarády. Zde byla disciplína úžasná a všichni chodili poctivě na určenou střelnici.
Až na pár vyjímek si lidi po sobě v zázemí i herním prostoru uklidili, takže tady bych to taky hodnotil spíše kladně.
Líbilo se nám, jakým způsobem se někteří lidé připravily ústroj. Od Rusů přijely celé týmy s barety a pruhovanými triky, krása. U Čečenců byly dokonce nějaké vousy po muslimsku a někteří lidé s palestinami byli také super. Slováci,Útočné ovečky, kteří hráli civilisty, přijeli skutečně celí v civilu bez jediného maskáče a za to mají náš největší respekt.

Děkovačka:
Pinqinqovi za to, že byl s tou svojí bandou schopen vzdorovat téměř až do konce a nic nedal Rusům zadarmo. Záměrně měl na své straně některé méně zkušené týmy, menší týmy a jednotlivce. Kdyby mohl použít pyrotechniku, na které měsíce pracoval, Rusové by zažili skutečné peklo. Bohužel musel pracovat s náhradním plánem bez pyra, ale i tak se držel skvěle.
Camelovi za to, že od první minuty začalo v Ruském táboře vše fungovat. Vysílačky se rozjely na plné obrátky, mapy připraveny, úkoly rozdány. Zkrátka byl odhodlán připojit Čečensko tam kam patří, do Ruské federace. Camel, gratulace k vítězství .
Klukům z Točky, Fafenbachovi, Carlosovi, Metudovi, Wolfovi, Mirovi L, Mirovi Ž, Wolfovi, Hrubešovi, Chozkovi a jeho Katce za přípravu rukávových pásek s nápisi v azbuce.
Green Brainům, Mirovi Zbořilovi, Masařovi, Radkovi, Chyldovi, Bazimu a Fandovi za dokonalou přípravu zázemí.
Kojotovi za ochotu a všem majitelům techniky. Specielně Borisovi, který svou káru vedl ukázkově. Pomalý postup, neustále otáčení věží, prostě radost pohledět. Já jsem si to užíval.
Také díky sofťáckým klukům z týmu A.M.F., kteří nám ochotně prostor poskytli a byli více než vstřícní a férový. Jednání s jakým už se málokde setkáte. Stačilo podání ruky a každé slovo platilo.Stížnosti:
Na Čečenské auto, které nebylo v pravidlech. Ve zveřejněných pravidlech skutečně nebylo, ale v plánu bylo. Vysypaní Rusové můžou nadávat jen sobě, že si nehlídají záda, že nesledují prostor, nebo prostě, že mají špatný osud, ale ne na auto. Rádi si hrajeme na válku a v té prostě není nic nalajnované.

200Kč je podle někoho „přepálené“. Tuhle částku nechám v hospodě, když se tam jen vytočím na pokec. Něco stál pronájem prostoru a technika také nejezdí na vodu. Zde si dovolím odbočku k zamyšlení. Na kolika akcích na Moravě se setkáte s technikou…?

Někdo zmínil v souvislosti s „přepálenou“ cenou, že nedostal odznáček. To snad nestojí ani za komentář.

Prachovky. Pokud prachovky proti jasným pravidlům používají i ověřené hardcore týmy, tak to už prostě je všechno špatně a nemůžeme chtít zázraky po ostatních. Při cca 250 lidech je nemožné každému prolézat tuby, to prostě nejde, to je opravdu o lidech. OPRAVA-PRACHOVKY BYL POUŽITY JEN JAKO TREST PRO NEPŘIZNÁVAČE.KONECKONCŮ,PROČ NE.TAKŽE BERU ZPĚT ŘEČI O PORUŠOVÁNÍ PRAVIDEL OD HC TÝMŮ. VYSVĚTLENO I JÁ SOUHLASÍM S TĚMITO TRESY :)

Organizátorské stížnosti:
Stížnosti z naší strany snad ani nejsou. Byli jste prostě super. Nás by třeba zajímalo, zda byl pro vás scénář zajímavý, nový a hratelný. To by přispělo ke konstruktivní debatě a bylo by to více prospěšné, než řešit guláše, absenci odznáčků. Narážky na to, že se organizátoři snad tím obrovským vstupným chtěli napakovat, nejsou opravdu na místě. Celou hru jsme dělali ze srdce. Pořádně se o víkendu nevyspaly, nevystřelily si. Máme rádi paintball a chtěli jsme pro komunitu něco udělat, ne pro peníze. Ale nad tím celkem máváme rukou, nicméně měl jsem potřebu zareagovat.
Jediná opravdová stížnost je na tým Čečenců, který těsně před finálním útokem Rusů opustil hru a jel domů. Důvod byl ten, že měli žízeň a zbyla jim prý už jen jedna buchta. Tak tihle lidi jsou opravdu… (můžete si domyslet) a budu rád, když se zjistí co to bylo za tým. Osobně jsem s nimi měl výstup, respektive s jedním z nich, ale název nevím. To co udělali je prasárna!
Na akci byl jeden účastník přivezen rodiči v autosedačce. Byl to nejmladší účastník a i tento se dokázal připravit a nic mu nechybělo. Tak jestliže dítě ví, že v lese přes den může mít hlad a žízeň a dokáže se podle toho zařídit, tak dospělý člověk by to mohl taky dokázat, ne? Mimochodem tohoto malého lišáka speciálně zdravíme.

Závěr:
Podle nás se to podařilo a všem moc děkujeme. Podařilo se to díky každému z vás. Byli jste super!

p.s:NĚJAKÝ PRASE MĚLO TAKOVOU USŤOVKU, ŽE PROSTŘELIL 12mm TERČ Z PŘEKLIŽKY. TO UŽ JE I NA PRŮSTŘEL BRÝLÍ. Foto prostřeleného terče bude v oficiálních fotografiích během týdne

 

Točna Zlín, Barnes.

Přidat komentář